LAJMI I FUNDIT:

Luftanija australiane shpëton banorët nga zjarri, i tërë qyteti i rrethuar nga vatrat e zjarrit

Luftanija australiane shpëton banorët nga zjarri, i tërë qyteti i rrethuar nga vatrat e zjarrit
Reklama

Anija e marinës mbretërore australiane “HMAS Choules”, mund të bartë 32 tanke dhe 700 ushtarë, por misioni i saj gjatë ditëve të fundit ka qenë shpëtimi i australianëve që po ikin nga zjarret që po shkatërrojnë gjithçka para vetes.

Marina mbretërore e Australisë, ka publikuar fotografitë e evakuimit të qytetarëve nga qyteti i vogël ishullor Mallacoota në juglindje të Australisë, transmeton Telegrafi.


Një fotografi e pazakontë shfaq anijen nën retë e tymit, kurse ekuipazhi i anijes kishte marrë urdhër që të evakuojë banorët dhe turistët nga Mallacoota pas momente para Vitit të Ri.

“Me të marrë informacionin vonë pasdite pak momente para Vitit të Ri, anija është shfaqur para qytetarëve”, ka deklaruar Scot Hulihan. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
Franca zbulon masat e reja kundër duhanit – tregohet se sa do të jetë çmimi i një pakoje cigaresh në vitet e ardhshme

Franca zbulon masat e reja kundër duhanit – tregohet se sa do të jetë çmimi i një pakoje cigaresh në vitet e ardhshme

Evropa
Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
Kremlini paralajmëron Poloninë, nëse dërgon trupa në kufirin Finlandë-Rusi

Kremlini paralajmëron Poloninë, nëse dërgon trupa në kufirin Finlandë-Rusi

Evropa
Kalo në kategori