LAJMI I FUNDIT:

Luftanije

24 Artikuj

Rusët thanë se nuk u është dëmtuar luftanija, ukrainasit publikojnë pamjet kur droni lundrues përplaset në të

Rusët thanë se nuk u është dëmtuar luftanija, ukrainasit publikojnë pamjet kur droni lundrues përplaset në të

Evropa
Ushtria britanike dhe ajo amerikane në stërvitje të përbashkët, pjesë e planit edhe shkatërrimi i luftanijes – publikohen pamjet

Ushtria britanike dhe ajo amerikane në stërvitje të përbashkët, pjesë e planit edhe shkatërrimi i luftanijes – publikohen pamjet

Evropa
Pas më shumë se një dekadë, një luftanije turke ankorohet në Izrael

Pas më shumë se një dekadë, një luftanije turke ankorohet në Izrael

Azia
Kina “në gjendje alarmi” pasi dy luftanije amerikane lundrojnë për herë të parë në ngushticën e Tajvanit

Kina “në gjendje alarmi” pasi dy luftanije amerikane lundrojnë për herë të parë në ngushticën e Tajvanit

Nga Bota
Luftanijet amerikane lundrojnë për herë të parë në ngushticën e Tajvanit, që nga vizita e Nancy Pelosit

Luftanijet amerikane lundrojnë për herë të parë në ngushticën e Tajvanit, që nga vizita e Nancy Pelosit

Azia
Momentet e fundit të “Moskvës”, audio-incizimi që zbulon se si ekuipazhi i luftanijes ruse kërkon ndihmë

Momentet e fundit të “Moskvës”, audio-incizimi që zbulon se si ekuipazhi i luftanijes ruse kërkon ndihmë

Evropa
Moska paralajmëron hakmarrje për fundosjen e luftanijes, po përgatitet të kryej sulme tjera mbi Ukrainën

Moska paralajmëron hakmarrje për fundosjen e luftanijes, po përgatitet të kryej sulme tjera mbi Ukrainën

Evropa
Kievi thotë se luftanija ruse filloi të fundoset sapo u godit nga raketa e ushtrisë ukrainase

Kievi thotë se luftanija ruse filloi të fundoset sapo u godit nga raketa e ushtrisë ukrainase

Evropa
Ushtria ukrainase pretendon se ka goditur me raketa luftanijen ruse

Ushtria ukrainase pretendon se ka goditur me raketa luftanijen ruse

Evropa
Akoma pa u përuruar, luftanija e re ruse shkatërrohet gjatë ndërtimit – përfshihet nga zjarri që shkaktoi dëme 265 milionë euro

Akoma pa u përuruar, luftanija e re ruse shkatërrohet gjatë ndërtimit – përfshihet nga zjarri që shkaktoi dëme 265 milionë euro

Evropa
Luftanija amerikane që ishte tmerr për armikun gjatë Luftës së Dytë Botërore, pretendohej se është fundosur gjashtë herë – ajo sot feston ditëlindjen e 80-të

Luftanija amerikane që ishte tmerr për armikun gjatë Luftës së Dytë Botërore, pretendohej se është fundosur gjashtë herë – ajo sot feston ditëlindjen e 80-të

Amerika
Britania e Madhe mohon se flota ruse ka shtënë si paralajmërim në drejtim të luftanijes britanike

Britania e Madhe mohon se flota ruse ka shtënë si paralajmërim në drejtim të luftanijes britanike

Evropa
Dramë në Detin e Zi, anija e flotës ruse dhe aeroplani luftarak me të shtëna paralajmëruese në drejtim të luftanijes britanike  

Dramë në Detin e Zi, anija e flotës ruse dhe aeroplani luftarak me të shtëna paralajmëruese në drejtim të luftanijes britanike  

Evropa
Stërvitja ushtarake që nuk shkoi sipas planit, marina iraniane fundos aksidentalisht anijen e saj – humbin jetën dhjetëra marinarë

Stërvitja ushtarake që nuk shkoi sipas planit, marina iraniane fundos aksidentalisht anijen e saj – humbin jetën dhjetëra marinarë

Nga Bota
Luftanija australiane shpëton banorët nga zjarri, i tërë qyteti i rrethuar nga vatrat e zjarrit

Luftanija australiane shpëton banorët nga zjarri, i tërë qyteti i rrethuar nga vatrat e zjarrit

Nga Bota
Me pajisje të veçantë fluturoi nga njëra anije në tjetrën

Me pajisje të veçantë fluturoi nga njëra anije në tjetrën

Interesante
Shkatërruesi amerikan lundron në Detin e Kinës Jugore

Shkatërruesi amerikan lundron në Detin e Kinës Jugore

Nga Bota
Trump mohon se gjatë vizitës në Japoni, kishte kërkuar që të fshihej luftanija që mban emrin e kritikut të ashpër të tij John McCain (Video)

Trump mohon se gjatë vizitës në Japoni, kishte kërkuar që të fshihej luftanija që mban emrin e kritikut të ashpër të tij John McCain (Video)

Nga Bota
Turqia shfaq fuqinë ushtarake në stërvitjet katërditore, 103 luftanije në tre dete (Video)

Turqia shfaq fuqinë ushtarake në stërvitjet katërditore, 103 luftanije në tre dete (Video)

Nga Bota
Stërvitja e NATO-s, një luftanije përplaset me cisternën e naftës (Foto/Video)

Stërvitja e NATO-s, një luftanije përplaset me cisternën e naftës (Foto/Video)

Nga Bota
Luftanija ruse që “transportonte mbi 100 miliardë dollarë flori”, është zbuluar nga zhytësit në Korenë e Jugut – ishte fundosur 113 vite më parë (Foto/Video)

Luftanija ruse që “transportonte mbi 100 miliardë dollarë flori”, është zbuluar nga zhytësit në Korenë e Jugut – ishte fundosur 113 vite më parë (Foto/Video)

Interesante
Acarohet situata: Rusia dërgon luftanije në Mesdheun lindor

Acarohet situata: Rusia dërgon luftanije në Mesdheun lindor

Nga Bota
Tanke, luftanije, anije me avull: Këto janë varrezat më të çuditshme të mjeteve të braktisura (Foto/Video)

Tanke, luftanije, anije me avull: Këto janë varrezat më të çuditshme të mjeteve të braktisura (Foto/Video)

Interesante
Përplasje e rrezikshme në det: Luftanijet amerikane qëllojnë drejt anijeve iraniane

Përplasje e rrezikshme në det: Luftanijet amerikane qëllojnë drejt anijeve iraniane

Nga Bota