Mesfushori brazilian duket se nuk do të largohet nga Liverpooli gjatë afatit të janarit.

Trajneri gjerman Jurgen Klopp ka thënë se Lucas Leiva do të qëndrojë në Liverpool, shkruan rtv21.tv

Mesfushori brazilian i cili ka startuar vetëm 3 ndeshje në këtë sezonë ka qenë i lidhur me një kalim të skuadra e Interit e cila pati shprehur interesim për të.

Mirëpo pas golit të cilin e shënoi mbrëmë dhe i cili erdhi pas 6 vjetësh, Kloppi deklaroi pas ndeshjes se Lucas nuk do të shkojë askud.

“Mendojë se ai do të qëndrojë, në kemi një llojë marrëveshje dhe dhe une mund të them se po ai do të qëndroj”.