Liga Premier është liga më e ashpër në botë pasi filozofia e kësaj lige është që të lejohet një futboll më burrëror.

Faqja zyrtare e kampionatit elitar anglez ka publikuar Top 20 lojtarët që kanë shkaktuar më së shumti faulle në sezoni 2016/17.

‘Top 20’ vrapuesit e Ligës Premier në këtë sezon, aty edhe një shqiptar (Foto) ‘Top 20’ vrapuesit e Ligës Premier në këtë sezon, aty edhe një shqiptar (Foto)

Lista përmban shumë befasi dhe në mesin e saj është edhe shqiptari i Watfordit, Valon Behrami.

Më poshtë e keni listën e plotë dhe numrin e faulleve. /Telegrafi/

20. Roberto Firmino

thumb_23237_default_news_size_5

Numri i faulleve të kryer: 15

19. Valon Behrami

Numri i faulleve të kryer: 16

Numri i faulleve të kryer: 16

18. Leroy Fer

Numri i faulleve të kryer: 17

Numri i faulleve të kryer: 17

17. Marko Arnautovic

Numri i faulleve të kryer: 17

Numri i faulleve të kryer: 17

16. Scott Arfield

Numri i faulleve të kryer: 17

Numri i faulleve të kryer: 17

15. Dele Alli

Numri i faulleve të kryer: 17

Numri i faulleve të kryer: 17

14. Josh King

Middlesbrough v AFC Bournemouth - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 18

13. Etienne Capoue

Watford v Hull City - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 18

12. Danny Drinkwater

Leicester City v Crystal Palace - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 18

11. Paul Pogba

Manchester United v Burnley - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 18

10. Vincent Janssen

Tottenham Hotspur v Crystal Palace - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 19

9. James McClean

West Bromwich Albion v Manchester City - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 19

8. Nordin Amrabat

Watford v AFC Bournemouth - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 19

7. Christian Benteke

FBL-ENG-PR-LEICESTER-CRYSTAL PALACE

Numri i faulleve të kryer: 19

6. Victor Wanyama

AFC Bournemouth v Tottenham Hotspur - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 20

 5. Fernando Llorente

nintchdbpict000257191516

Numri i faulleve të kryer: 20

4. Troy Deeney

Swansea City v Watford - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 21

3. Callum Wilson

FBL-ENG-PR-BOURNEMOUTH-WEST BROM

Numri i faulleve të kryer: 21

2. Gareth Barry

FBL-ENG-PR-EVERTON-MIDDLESBROUGH

Numri i faulleve të kryer: 21

1. Zlatan Ibrahimovic

Chelsea v Manchester United - Premier League

Numri i faulleve të kryer: 24