LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e PSG-së ishin paralajmëruar më herët për debaklin që i ndodhi: Nuk më dëgjuan

Lojtarët e PSG-së ishin paralajmëruar më herët për debaklin që i ndodhi: Nuk më dëgjuan

Paris Saint Germain arriti një fitore të jashtëzakonshme në ndeshjen e parë ndaj Barcelonës 4-0.

Reklama

Të gjithë menduan se PSG do të kaloi me lehtësi tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Mirëpo drejtori sportiv i gjigantit francez, Patrick Kluivert i kishte paralajmëruar pas ndeshjes për debaklin lojtarët.

“Rezultati 4-0 është gjithmonë i mirë dhe të jep përparësi të mëdha, mirëpo duhet të kenë kujdes nga Barcelona”.

“Përvoja ime si futbollist i Barcelonës më lejon të flas se në ‘Camp Nou’ është vështirë për cilëndo skuadër”.

“Barcelona ka fuqi për ta përmbysur çfarëdo lloj rezultati dhe duhet të kemi kujdes”, kishte thënë Kluivert pas ndeshjes së parë.

Ndërsa mbrëmë holandezi nuk ka pranuar të flasë shumë për media.

I pyetur nga mediat pas ndeshjes, ai ka folur shumë shkurt.

“I kam paralajmëruar të gjithë, nuk më dëgjuan”, tha Kluivert.

Barcelona arriti fitore me rezultat të thellë 6-1 në ndeshjen e kthimit dhe me rezultat të përgjithshëm 6-5 u kualifikua në çerekfinale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori