Chelsea mund të ketë mohuar ndonjë përplasje mes Marcos Alonso dhe Thomas Tuchel të shtunën kundër Wolves, por duket qartë se diçka ka ndodhur.

Lojtarët u thirrën në Cobham të dielën për një takim dhe stërvitje shtesë, dhe sipas The Sun, ata ishin të pakënaqur që duhej të vinin në ditën e tyre të pushimit.

Por. kjo ishte pas një paraqitjeje tjetër të dobët nga Thomas Tuchel dhe lojtarëve të tij, dhe pati gjithashtu një përplasje të raportuar midis Alonsos dhe trajnerit, me spanjollin që u largua në pjesën e parë.

Situatë e tensionuar te Chelsea: Tuchel u përplas keq me një lojtar gjatë barazimit me Wolves Situatë e tensionuar te Chelsea: Tuchel u përplas keq me një lojtar gjatë barazimit me Wolves

The Sun pretendon se Chelsea mohon çdo përplasje mes dyshes, por burimet pohojnë se lojtari mendoi se ishte bërë një kurban për një paraqitje të dobët të ekipit.

Alonso besonte se po vihej në dyshim përpjekjet e tij dhe se taktikat ishin gjithashtu fajtore për luftën për të siguruar pikët.

Por, ai mesa duket pranon të drejtën e trajnerit për ta hequr atë dhe dëshiron të luajë në ndeshjen e nesërme në Leeds për të lënë pas incidentin. /Telegrafi/