LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Barcelona pa dyshim do të jetë lënduar pas humbjes së tyre ndaj Paris Saint-Germain të martën dhe nuk ishte në disponim për provokime, pavarësisht nëse i drejtoheshin atyre apo jo.

Sidomos jo nga ylli i PSG-së, Kylian Mbappe, i cili shumë besojnë se do të shohin shumë më tepër në ndeshje ndaj tyre.


Sipas gazetës Mundo Deportivo, Mbappe hyri në tunel pas ndeshjes në një gjendje euforie dhe bërtiti “ky është futbolli dhe është në fushë që ju flisni”, gjë që disa nga lojtarët e Barcelonës menduan se u drejtohej atyre.

Një mori delegatësh, zyrtarësh dhe stafi duhej të ndante më shumë se një lojtar të Barcelonës nga ndjekja e Mbappes ndërsa ai shkonte në zhveshtoren e tij.

Mbappe flet mirë spanjisht, siç theksohet nga i njëjti burim, dhe nëse do të kishte dashur vërtet të provokonte Blaugranët, atëherë mund t’i drejtonte britmat e tij drejt tyre shumë më qartë.

Thënë kështu, emocionet rriten pas ndeshjeve të tilla të profilit të lartë dhe nuk është e pazakontë që ai tension të vlojë si në fushë ashtu edhe menjëherë pas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori