Instagram është një nga platformat e mediave sociale më të përdorura aktualisht.

Ne mund të dëshmojmë aktivitetet e përditshme të miqve dhe bashkëmoshatarëve tanë dhe të ndajmë me ta risit. Jo vetëm kaq, madje edhe të famshmit u qëndrojnë afër fansave të tyre përmes rrjeteve sociale. Adhuruesit e tyre mund të ndjekin edhe aktivitetet e tyre të përditshme.

Të gjithë janë kurioz të dinë historitë dhe përditshmërin e yjeve të tyre të preferuar. Instagram ju jep një vështrim në punët dhe aktivitetet e tyre të përditshme.

Me mbi një miliard përdorues që regjistrohen në Instagram çdo muaj, nuk është çudi që të famshëm dhe influencues kanë grumbulluar ndjekës të mëdhenj në aplikacion. Ndërsa shumë prej tyre kanë miliona ndjekës besnikë, vetëm disa prej kanë kaluar shifrën e 200 milionëve!

Reklama
Reklama

Le t’i hedhim një sy personazheve të famshëm më të ndjekur në Instagram në vitin 2021.

Më poshtë janë renditur 10 llogaritë më të ndjekur në Instagram:

1. Instagram

Sigurisht që Instagram ka më shumë ndjekës në platformën e tyre, duke treguar disa nga krijuesit në platformën e tyre dhe duke shfaqur lajme të lidhura me Instagramin. Ata kanë 452 milionë ndjekës.

2. Cristiano Ronaldo

Foto: Cristiano Ronaldo/Instagram

Futbollisti Cristiano Ronaldo është i vetmi individ që ka mbi 380 milionë ndjekës në Instagram. Ai luan për Manchester United si sulmues dhe konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, me gjithsej 374 milionë ndjekës.

Reklama

3. Kylie Jenner

Foto: Kylie Jenner/Instagram

Kylie Jenner është një personazh i famshëm i mediave sociale dhe pronare biznesi që mori vëmendje që kur ishte në reality show-n “Keeping Up With The Kardashians”, dhe që atëherë u bë jashtëzakonisht e suksesshme. Ajo ka 292 milionë ndjekës.

Reklama

4. Lionel Messi

Foto: Lionel Messi/Instagram

Lionel Messi është një futbollist që nga gushti 2021 luan si sulmues për ekipin e Paris Saint-Germain. Ai ka numër të njëjtë ndjekësish me Kylie Jenner, me mbi 292 milionë nga të qenit një nga lojtar më të preferuar i sportit më të njohur në botë.

5. Ariana Grande

Reklama

Foto: Ariana Grande/Instagram

Ariana Grande është një personazh i famshëm që fillimisht u bë e njohur edhe pse tregon Nickelodeon, por me të vërtetë u bë e famshme përmes këngës së saj. Ajo ka arritur të rrisë në 284 milionë ndjekës në Instagram.

6. Dwayne Johnson

Foto: Dwayne Johnson

Dwayne Johnson u bë i famshëm kur luajti mundje në WWE për vite me radhë si “The Rock”, por kur ndoqi një karrierë në aktrim ai filloi të njihej nga të gjithë. Llogaria e tij në Instagram është rritur në 283 milionë ndjekës.

Reklama

7. Selena Gomez

Foto: Selena Gomez/Instagram

Selena Gomez është një aktore dhe këngëtare me plot 282 milionë ndjekës në Instagram, e cila për herë të parë u bë e famshme si fëmijë dhe gjatë viteve të adoleshencës.

Reklama

8. Kim Kardashian

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Kim Kardashian ka grumbulluar 272 milionë ndjekës në Instagram, duke qenë një personalitet i rrjeteve sociale. Pretendimi i saj për famë mund të ketë qenë i diskutueshëm, por gjithsesi ajo ishte në gjendje të arrinte të bëhej një person me ndikim.

9. Beyonce

Foto: Beyonce/Instagram

Beyonce është një tjetër këngëtare dhe kompozitore e muzikës pop që ka ndërtuar famë përmes muzikës. Duke u bërë e njohur fillimisht në grupi e vajzave “Destiny’s Child” në fund të viteve ’90, ajo ka mundur të bëhet aq e njohur dhe e dashur, sa ka 226 milionë ndjekës në Instagram.

Reklama
Reklama

10. Justin Bieber

Foto: Justin Bieber/Instagram

Yll kanadez i popit ka grumbulluar 210 milionë ndjekës në Instagram. Ai e ka përdorur talentin e tij të muzikës dhe të kënduarit për t’u bërë një personazh jashtëzakonisht i famshëm dhe i ndjekur edhe në rrjetet sociale.

Kështu personazhet me më së shumti ndjekës kanë një total prej 2.9 miliardë të tillë, që është një sasi e jashtëzakonshme e popullaritetit të mediave sociale. Ndërkohë që ndjekësit e tyre vazhdojnë të rriten nga dita në ditë. /Telegrafi/