Llapi dhe Ballkani kanë luajtur baras (1-1) në ndeshjen e javës së 32-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll.

Në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” ishin mysafirët ata që kaluan të parët në epërsi me golin e Ermal Krasniqit (16’).

Ky ishte goli i vetëm në fraksionin e parë dhe skuadrat shkuan në pushim me diferencë minimale.

(Foto: Facebook/K.F. Llapi)

Megjithatë, vendasit ia dolën t’i barazonin shifrat në gjysmën e dytë (62’) kur Armend Thaqi devijoi goditjen e Kastriot Selmanit.

Ballkani është lider i kampionatit me 12 pikë më shumë se Gjilani që ndodhet në vend të dytë dhe duhet të presë për ta festuar titullin.

Llapi është në pozitën e katërt në tabelë me 54 pikë të arkëtuara. /Telegrafi/