Liverpooli thuhet se po bën disa ndryshime në strategjinë e tyre në tregun e transferimeve.

Klubi nga Anfield ishin në kërkim për të larguar disa lojtarë pasi të skadojnë kontratat e tyre, përfshirë Adam Lallana.

Por, sipas mediumit lokal Liverpool Echo, pandemia e coronavirusit ka ndryshuar pamjen e tregut dhe disa nga ato vendime.

Lovren do të largohet nga Liverpooli në afatin e ardhshëm kalimtar Lovren do të largohet nga Liverpooli në afatin e ardhshëm kalimtar

Lallanas thuhet se mund t’i ofrohet një marrëveshje e re për ta mbajtur atë në klub.

Dejan Lovren është një tjetër që ishte pothuajse një largim i garantuar, por ai gjithashtu nuk po kërkon të largohet pasi do të preferonte sigurinë e një marrëveshje të re në Liverpool.

Xherdan Shaqiri pritet të rikthehet në Bundesliga Xherdan Shaqiri pritet të rikthehet në Bundesliga

Edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, gjithashtu mund të qëndrojë në Anfield, megjithëse dëshiron më shumë kohë të lojës.

Reds mund të heqin dorë nga nënshkrimet e mëdha këtë verë, pasi ata duan të sigurojnë që financat e tyre janë duke ecur përpara. /Telegrafi/