LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli humb para me kalimin e Manes te Al Nassr

Liverpooli humb para me kalimin e Manes te Al Nassr

Liverpool do të humbasë një bonus pasi Sadio Mane largohet nga Bayern Munich për në Al-Nassr.

Senegalezi iu bashkua klubit gjerman një vit më parë nga The Reds për një tarifë prej 30 milionë euro plus 10 milionë në bonuse bazuar në paraqitjet e bëra.

Megjithatë, me Mane duke nënshkruar tani për Al-Nassr, Liverpool do të humbasë bonusin e caktuar.

Arrihet marrëveshja mes Al Nassr dhe Bayernit për Manen
Lexo po ashtu Arrihet marrëveshja mes Al Nassr dhe Bayernit për Manen

Bayern do të sigurojë fitim të shpejtë për Mane pasi ata kanë pranuar një ofertë prej 35 milionë euro nga Al-Nassr për kapitenin e Senegalit.

Mane do t’i nënshtrohej testeve mjekësore këtë të diel, derisa prezantimi pritet të bëhet të hënë ose të martën e javës së ardhshme.

Sulmuesi kishte refuzuar fillimisht të largohej nga Bayerni, mirëpo Thomas Tuchel i kishte bërë me dije se nuk është në planet e tij për sezonin e ri. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori