LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli gati ta sakrifikojë Oxlade-Chamberlain për Douglas Luiz

Liverpooli gati ta sakrifikojë Oxlade-Chamberlain për Douglas Luiz

Liverpooli është duke pasur probleme të mëdha në repartin e mesfushës këtë fillim edicioni.

Reklama

Gjiganti anglez nuk e ka nisur mirë sezonin në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve, ku në garën më të madhe evropiane për klubi u turpërua nga Napoli 4-1.

Jurgen Klopp e di problemin në mesfushë dhe është gati të përforcojë këtë repart gjatë afatit kalimtar dimëror.

Trajneri gjerman ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e mesfushorit brazilian Douglas Luiz nga Aston Villa.

Reprezentuesi brazilian është futur në vitin e fundit të kontratës dhe nuk ka pranuar rinovimin me klubin e tij aktual.

Daily Express ka raportuar se The Reds janë gati për të bërë një shkëmbim me Aston Villën, duke marrë Luiz në Anfield dhe duke e dërguar Alex Oxlade-Chamberlain në Villa Park.

Aston Villa mund ta pranojë këtë ofertë pasi nuk duan ta humbasin pa fituar asgjë brazilianin në verën e vitit 2023./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori