0Shares

Liverpooli është i gatshëm që të mposhtë Real Madridin në luftën për mbrojtësin e Atletico Madridit, Theo Hernandez.

Daily Star shkruan se Hernandez ka shkëlqyer gjatë periudhës si i huazuar te Alavesi nga Real Madridi.

Por, Liverpooli dhe Real Madridi janë spekuluar për një transferim të lojtarit në ditët e fundit.

Lajmet e fundit rreth Liverpoolit Lajmet e fundit rreth Liverpoolit

Hernandez ka një klauzolë prej 20.5 milionë funtesh te Vicente Calderon.

Cadena Ser raporton se Liverpooli e sheh atë si zëvëndësues perekt në krahun e majtë të mbrojtjes.

The Reds do t’i ofrojnë atij kontratë pesë herë më të madhe se Reali vetëm e vetëm që ta joshin drejt Anfieldit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)