LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli futet në garë për Kessien, gati oferta e lartë në drejtim të Barcelonës

Liverpooli futet në garë për Kessien, gati oferta e lartë në drejtim të Barcelonës

Franck Kessie dukej se do të rikthehet në Serie A, pas insistimit nga Interi për transferimin e tij.

Reklama

Gjiganti italian kishte këmbëngulur për transferimin e afrikanit në Giuseppe Meazza, por duket se rikthimi i Kessit në Serie A nuk do të ndodhë.

Për mesfushorin qendror në garë fuqishëm është futur edhe gjiganti anglez Liverpool.

Interi dhe Barcelona ende mund të shkëmbejnë Brozovic dhe Kessie
Lexo po ashtu Interi dhe Barcelona ende mund të shkëmbejnë Brozovic dhe Kessie

Sipas raportimeve të medieve spanjolle ‘The Reds’ janë të gatshëm t’i paguajnë Barcelonës plot 35 milionë euro për të siguruar shërbimet e mesfushorit.

Jurgen Klopp e pëlqen shumë mesfushorin afrikan dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit afrimin e tij në Anfield.

Tre gjigantët e Ligës Premier duan Kessien
Lexo po ashtu Tre gjigantët e Ligës Premier duan Kessien

26-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 43 ndeshje zyrtare me kataluansit duke realizuar edhe tre gola dhe duke asistuar në tre të tjerë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori