Liverpooli dhe Wolves duhet ta luajnë edhe takimin e dytë në FA Cup

Liverpooli dhe Wolvesi do të luajnë edhe një takim në FA Cup, pasi nuk ia dolën të përcaktojnë fituesin, me ndeshjen që u mbyll 2-2 në Anfiel Road.

Ishte Goncal Guedes, ai që i kaloi Ujqërit në epërsi në minutën e 26-të, duke përfituar nga një gabim trashanik i Alisson Becker.

Por, shifrat në 1-1 i barazoi Darwin Nunez në minutën e 45-të, kur u asistua prej Trent Alexander-Arnold.

Pjesa e dytë filloi më mirë për The Reds, kur Mohamd Salah realizoi për 2-1 në minutën e 52-të.

Mirëpo, Wolves nuk u dorëzua deri në fund dhe e barazoi rezultatin në 2-2, me anë të Hee-Chan Hwang (67’), nga një asistim i Matheus Cunhas.

Tani, dy skuadrat do të luajnë edhe një takim, për të mësuar se kush do të kalojë në rrethin tjetër të FA Cup. /Telegrafi/

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit – Florentino Perez synon transferimin e tij

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm