Liverpooli i ‘çmendur’, në dy minuta kthen rezultatin dhe fiton përballjen e shtatë golave

Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3.

Pjesa e parë ishte shumë e zjarrtë, pasi solli katër gola, për të dy skuadrat nga dy.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 20-të, kur Trent Alexander-Arnold shënoi një gol të bukur nga goditja e dënimit për 1-0.

Por rezultati u barazua pas katër minutash, kur Antonee Robinson gjeti Harry Wilson i cili shënoi për 1-1.

Reds arritën të kthehen në epërsi në minutën e 38-të, kur Alexis Mac Allister shënoi gol të bukur për 2-1.

Se Fulham nuk kishte ardhur për shëtitje në Anfield, tregon edhe goli i barazimit që erdhi në minutën e tretë të kohës shtesë të pjesës së parë, kur Kenny Tete shënoi për 2-2.

Pjesa e dytë nisi më mirë për Liverpoolin që kishte dy raste të një pas njëshme me Darwin Nunez, por që në të dyja rastet uruguaiani nuk gjeti rrjetën.

Liverpooli shtoi presionin, por që la hapësira prapa dhe kjo i kushtoi, pasi që në minutën e 80-të,  Bobby De Cordova-Reid, shënoi për epërsinë e londinezëve për 3-2.

Ky gol sikur i forcoi më shumë Reds, që vazhduan të kërkonin golin dhe barazimi erdhi në minutën e 87-të, kur Mohamed Salah asistoi te Wataru Endo që shënoi për 3-3.

Pas një minute Alexandre Arnold shënoi gol të bukur sërish, kësaj radhe për 4-3, duke i dhënë fitoren Liverpoolit.

Me 33 pikë, Liverpool tani është në vendin e dytë në renditje me 33 pikë. /Telegrafi/

Pas 22 vitesh klubi i njohur kthehet në Ligën Premier – fituesit e titullit dhe një trofeu evropian tani janë në elitën e futbollit anglez

Ish-legjenda e Man Cityt që dikur kishte milionat, tani ka falimentuar dhe ka vetëm 2 euro në bankë

Me ardhjen e Arne Slot, Liverpooli futet në garë për objektivin kryesor të Juventusit