LAJMI I FUNDIT:

Lista me trajnerët më të mirë aktualisht deri më tani në këtë sezon

Lista me trajnerët më të mirë aktualisht deri më tani në këtë sezon

Jurgen Klopp ishte emëruar si trajneri më  i mirë nga FIFA në vitin e kaluar, mirëpo në këtë vit është renditur më poshtë.

Trajneri gjerman kishte mposhtur konkurrencën nga Hansi Flick dhe Marcelo Bielsa, për t’u bërë strategu më i mirë për vitin e dytë me radhë.

Mirëpo, 90min tashmë ka publikuar listën prej 20 trajnerëve më të mirë deri më tani në këtë edicion.

Aty, jashtë kësaj top 20-she ka mbetur Jose Mourinho, derisa renditja është befasuese:

20# Massimiliano Allegri (Pa klub)

19# Unai Emery (Villarreal)

18# Erik ten Hag (Ajax)

17# Christophe Galtier (Lille)

16# Ole Gunnar Solskjaer (Man United)

Ole Gunnar Solskjaer, Man United manager

15# Ronald Koeman (Barcelona)

14# Julen Lopetegui (Sevilla)

13# Gian Piero Gasperini (Atalanta)

12# Marcelo Bielsa (Leeds)

11# Marco Rose (Borussia Mönchengladbach)

10# Brendan Rodgers (Leicester)

9# Julian Nagelsmann (RB Leipzig)

8# Mauricio Pochettino (Paris Saint-Germain)

PSG boss, Mauricio Pochettino

7# Diego Simeone (Atletico Madrid)

6# Antonio Conte (Inter Milan)

5# Zinedine Zidane (Real Madrid)

4# Thomas Tuchel (Chelsea)

3# Jurgen Klopp (Liverpool)

2# Hansi Flick (Bayern)

1# Pep Guardiola (Man City). /Telegrafi/

Pep Guardiola, Man City boss

Në trend Sport

Më shumë
Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

La Liga
Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

La Liga
Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

La Liga
John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

Premier League
Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Bundesliga
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kalo në kategori