LAJMI I FUNDIT:

Lista me trajnerët që kanë fituar më së shumti trofe – Ancelotti vetëm i pesti

Lista me trajnerët që kanë fituar më së shumti trofe – Ancelotti vetëm i pesti

Trajnerët më të mirë në futboll fitojnë trofe, ndërsa të tjerët shpesh mund ta bëjnë këtë.

Pavarësisht, një vështrim në strategët më të suksesshëm nxjerr në pah disa emra interesantë dhe na ofron një shans për të zhytur në fusha të historisë së futbollit që disa njerëz mund të mos jenë të vetëdijshëm.


Disa nga trajnerët në këtë listë fituan trofetë e tyre në fund të karrierës, që do të thotë se ata kanë një trashëgimi të qëndrueshme për të cilën shumica e njerëzve janë të vetëdijshëm.

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City
Lexo po ashtu Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Disa prej tyre fituan trofetë e tyre kur nuk kishte as statistika, që për fat të keq do të thotë se historia e tyre mund të errësohet dhe pothuajse të harrohet nga tifozët e zakonshëm të futbollit.

Dhe të tjerët i fituan trofetë në vendlindjet e tyre, rrallë duke u larguar nga vendi i tyre, që do të thotë se të bëmat e tyre mund të kufizohen vetëm tek tifozët e klubeve vendase.

Teksa trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola vazhdon epokën e tij të artë, këtu është një përmbledhje e shtatë trajnerëve me më shumë trofe në historinë e futbollit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori