LAJMI I FUNDIT:

Lista me top dhjetë mbrojtësit qendror më të mirë aktual në botë

Lista me top dhjetë mbrojtësit qendror më të mirë aktual në botë

Virgil van Dijk ka arritur të mposhtë konkurrencën nga Raphael Varane dhe Sergio Ramos për t’u emëruar si mbrojtësi më i mirë aktual në botë.

Reklama

Liverpooli kishte paguar rreth 80 milionë euro për të transferuar mbrojtësin holandez nga Southamptoni në afatin kalimtar të vitit 2018.

Që kur kaloi në Anfield Road, 29-vjeçari ka treguar ndikimin e tij në lojën e The Reds, duke e fituar Ligën e Kampionëve dhe një vit më pas, Ligën Premier.

Madje, holandezi kishte përfunduar edhe në listën e ngushtë për Topin e Artë të cilin e fitoi Lionel Messi, por që ishte shpallur si më i miri nga UEFA.

Daily Star ka përpiluar listën me dhjetë mbrojtësit më të mirë aktual në botë, të cilën mund ta shikoni më poshtë:

10) Leonardo Bonucci (Juventus)

Credit: PA

9) David Alaba (Bayern Munich)

Credit: PA

8) Milan Skriniar (Inter Milan)

Credit: PA

7) Jerome Boateng (Bayern Munich)

Credit: PA

6) Gerard Pique (Barcelona)

Credit: PA

5) Aymeric Laporte (Manchester City)

Credit: PA

4) Kalidou Koulibaly (Napoli)

Credit: PA

3) Sergio Ramos (Real Madrid)

Credit: PA

2) Raphael Varane (Real Madrid)

Credit: PA

1) Virgil van Dijk (Liverpool). /Telegrafi/

Credit: PA


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori