Mbrojtësi 35 vjeçar, Liridon Leci, ka njoftuar se nuk është më pjesë e Dritës, ndërkohë që ka bërë një dedikim për tifozët e skuadrës që e fitoi titullin e Kosovës.

“Në fillim dua të falënderoj presidentët Flamur Bunjaku dhe Valon Murseli dhe njerëzit e tjerë përreth që ishin në fillim të një̈ projekti, falë të cilëve sot Drita dhe Intelektualët janë̈ në maje të futbollit kosovar”.

“Mbi të gjitha dua t’i falënderoj secilin tifoz intelektual, pa të cilët Drita nuk do të kishte shkëlqimin që ka sot, dua t’i falënderoj sepse e kanë vlerësuar çdo sakrificë dhe mund e djerse që e kam dhënë për klubin e tyre të zemrës”.

Reklama

“Kur kam ardhur te Drita kam ardhur për një Drite evropiane, ku për tre vite u shpallëm dy herë kampion, një herë Superkupën, pjesëmarrës në Ligën e Kampionëve, Ligën e Evropës dhe shumë rekorde të thyera në futbollin kosovar”.

Reklama

“Përkundër këtyre sukseseve dhe kontributit të vazhdueshëm që e dhashë për Dritën, në këmbim fitova ‘respektin’ nga disa njerëz që Liridon Leci të suspendohet dhe nuk i vazhdohet kontrata nga klubi bardhekaltër”.

“Klubi nuk më ka mua më si një futbollist të tyre… por e ka një tifoz më shumë, falë respektit që ma dhanë ata tifozë. Mirupafshim”, shkruan në postimin e plotë të Lecit në Facebook.

Reklama

Publikimit të tij ia ka shoqëruar disa imazhe nga festa e Dritës kur u shpall kampion i Kosovës. /Telegrafi/