Sot zhvillohen katër ndeshjet e fundit të xhiros së 14 në Ligën e Parë, me të cilat do të shënohet edhe fundi i këtij edicioni në këtë kategori të futbollit kosovar.

Reklama

\Ndeshja e vetme e Grupit A është ajo ndërmjet rivalëve tradicional, Lirisë dhe Vëllaznimit.

Klasikes së Dukagjinit prej kohësh i ka humbur shija për shkak të gjendjes së dy klubeve me renome, të cilat s’po mund të luftojnë për objektiva madhore në elitë.

Në Grupin B, Flamurtari është nikoqir i Dardanës, Vllaznia pret Ulpianën derisa Kika është nikoqire e Vitisë.

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 13:00.

LIGA E PARË – SOT

Reklama

GRUPI A

Liria – Vëllaznimi

GRUPI B

Flamurtari – Dardana

Vllaznia – Ulpiana

Kika – Vitia. /Telegrafi/

Reklama