LAJMI I FUNDIT:

Lionel Messi nuk përfshihet në ekipin më të mirë të MLS

Lionel Messi nuk përfshihet në ekipin më të mirë të MLS

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi nuk u përfshi në skuadrën e 11 lojtarëve më të mirë të ligës amerikane, Mayor League Soccer (MLS).

Në vitin 2022, Messi fitoi Kupën e Botës me Argjentinën dhe Topi i tij i tetë i Artë ka mbërritur në vitrinën e tij.


Ai zëvendësoi PSG-në me Inter Miamin, duke nënshkruar një kontratë fitimprurëse, duke vazhduar kështu karrierën e tij në SHBA.

Megjithatë, megjithë cilësinë e tij të jashtëzakonshme dhe faktin që fitoi trofeun e parë në historinë e Inter Miami duke fituar Kupën e Ligës, paraqitjet e tij nuk ishin ende të mjaftueshme për ta gjetur atë në ekipin më të mirë të ligës.

Ai ekip përbëhet nga Roman Burki, Matt Miazga, Tim Parker, Walker Zimmerman, Luciano Acosta, Thiago Almada, Hector Herrera, Hani Mukhtar, Denis Bouanga, Giorgos Giakoumakis dhe Cucho Hernandez.

Messi mbërriti në Inter Miami më 15 korrik dhe nënshkroi një kontratë për dy vjet e gjysmë. Megjithatë, për shkak të kohës së ardhjes së tij dhe lëndimeve, ai luajti vetëm gjashtë ndeshje zyrtare në ligë dhe shënoi një gol.

Në total, duke përfshirë ligën, kupën dhe turne të tjera, ai luajti 14 ndeshje për Inter Miami në të cilat shënoi 11 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori