Përkundër problemeve ligjore me labelin Cash Money, Lil Wayne duket se nuk ka probleme me Birdmanin.

Weezy ëhtë parë në studio duke punuar me bosin e Cash Money në Miami vetëm një javë pas seancave. Producenti i Droc ka ndarë një foto në Instagram të dyshes.

Wayne ka pranuar që të heqë dorë nga padia e tij për ish labelin e tij pasi këta të fundit i kanë paguar një shumë të madhe të parave.

Sipas kësaj marrëveshje në gjykatë, do të publikohet edhe albumi i mbetur pa u publikuar, “Tha Carter V”.

Konfirmimin e bëri French Montana i cili tha se ka një këngë të mrekullueshme me reperin dhe Justin Bieberin.

Lil Wayne konsiderohet një prej tekstshkruesve më të mirë të hip hopit amerikan. /Telegrafi/