LAJMI I FUNDIT:

Legjenda e Liverpoolit në hall: Mungesa e komunikimit i sjellë probleme Steven Gerrardit në Arabinë Saudite

Legjenda e Liverpoolit në hall: Mungesa e komunikimit i sjellë probleme Steven Gerrardit në Arabinë Saudite

Steven Gerrard ka nisur zyrtarisht rrugëtimin e tij si trajner i klubit të Arabisë Saudite, Al-Ettifaq.

Ai mbajti një nga seancat e tij të para stërvitore kohët e fundit dhe u publikuan pamjet se si ai ka stërvitur lojtarët e tij të rinj.

Gerrard duket të jetë një trajner proaktiv, duke u përpjekur maksimalisht për t’i bërë ata të kuptojnë taktikat e tij.

Në një moment, legjenda e Liverpoolit mund të shihet duke vendosur një top në tokë dhe duke bërë një gjest ndaj një lojtari.

Edhe pse theksi i tij është i vështirë për t’u kuptuar edhe për anglishtfolësit, Gerrard mund të dëgjohet duke thënë: “A e dëshiron, a e dëshiron, atëherë?”.

Gerard pyet me këmbëngulje një lojtar: “A e dëshiron atë? Më thuaj, më thuaj atëherë?’.

Pasi e kupton që lojtari nuk e dëshiron, ai thjesht merr topin dhe jep disa urdhra te lojtarët e tij dhe thotë: “Top portokalli, pa komunikim!”. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori