LAJMI I FUNDIT:

Legjenda e Arsenalit dhe Francës krahason Cavanin me Giroudin

Legjenda e Arsenalit dhe Francës krahason Cavanin me Giroudin

Emmanuel Petit nuk ka folur fjalët më të mira për Edinson Cavanin.

Ish-mesfushori i Arsenalit dhe Francës ka krahasuar bërë një paralele në mes të dy sulmuesve, Edinson Cavanit të PSG-së dhe Olivier Giroudit të Arsenalit.


Sipas tij, të dy sulmuesit janë të njëjtë dhe nëse nuk shënojnë gola, nuk arrijnë të kenë ndikim në ndeshje.

Sulmuesi i Guatemalas tejkalon Ronaldon për t'u bërë golashënuesi kryesor aktivë në nivel ndërkombëtar
Lexo po ashtu Sulmuesi i Guatemalas tejkalon Ronaldon për t'u bërë golashënuesi kryesor aktivë në nivel ndërkombëtar

“Cavani është sikurse Olivier Giroud”, ka deklaruar fillimisht Emmanuel Petit.

“Kur ai nuk shënon gol, ai bën pak ndikim në lojë”, përfundoi ish-mesfushori francez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori