LAJMI I FUNDIT:

Leeds United 0-0 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Leeds United 0-0 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Leeds United dhe Arsenali kanë barazuar pa gola në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier.

Reklama

Të dy skuadrat kishin shanse të mira për gol, mirëpo portat mbetën të paprekura për më shumë se 90 minuta lojë.

Leeds ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.84, me Arsenalin që u vlerësua 6.67.

Leeds United ia merr një pikë Arsenalit - Nicolas Pepe fytyra më tragjike e takimit
Lexo po ashtu Leeds United ia merr një pikë Arsenalit - Nicolas Pepe fytyra më tragjike e takimit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Bern Leno që bëri disa pritje vendimtare dhe u notua me 7.7.

Paraqitje të mirë në këtë ballafaqim kishte edhe Granit Xhaka që në fund u vlerësua me 6.7.

'Rikthehet' skena Zidane-Materazzi: Nicolas Pepe godet me kokë lojtarin e Leeds - pason kartoni i kuq
Lexo po ashtu 'Rikthehet' skena Zidane-Materazzi: Nicolas Pepe godet me kokë lojtarin e Leeds - pason kartoni i kuq

Në anën  tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Nicolas Pepe ë u ndëshkua edhe me karton të kuq me vlerësimin 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/