Los Angeles Lakers ka fituar superderbin e mbrëmjes në NBA përballë Milwaukee Bucks.

Ishte një përballje e dy skuadrave më të mira këtë edicion në NBA, vendi i parë në Konferencën e Perëndimit me vendin e parë në Lindje.

Lakers në fund kanë marrë fitore me 10 pikë diferencë 113:110, në një takim ku shkëlqeu LeBron James.

‘Mbreti’ James realizoi 37 pikë, si dhe shtoi tetë kërcime, shtatë asistime e tre topa të vjedhur në këtë triumf të Lakers.

LeBron James. (Photo by Harry How/Getty Images)

Me lojë të mirë u dallua edhe Anthony Davis që ndeshjen e përfundoi me 30 pikë e nëntë kërcime.

Tek mysafirët më efikasi si gjithmonë ishte Giannis Antetokounmpo me 32 pikë, 11 kërcime e gjashtë asistime.

Me këtë fitore Lakers kanë siguruar edhe zyrtarisht Play-Offin pas gjashtë viteve mungesë.

Lakers aktualisht ka bilanc prej 48 fitoreve e 13 humbjeve, derisa Bucks vazhdojnë në pozitën e parë në Lindje me bilanc prej 53 fitore e 10 disfata. /Telegrafi/

Rezultatet:

Washington Wizards – Atlanta Hawks 118:112

Brooklyn Nets – San Antonio Spurs 139:120

New York Knicks – Oklahoma City Thunder 103:126

Boston Celtics – Utah Jazz 94:99

Chicago Bulls – Indiana Pacers 102:108

Minnesota Timberwolves – Orlando Magic 118:132

New Orleans Pelicans – Miami Heat 110:104

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 121:96

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 127:117

Los Angeles Lakers – Milwaukee Bucks 113:103