Njëri nga basketbollistët më të mirë ka pasur NBA, LeBron James ka pasur edhe një paraqitje spektakolare.

Reklama

Ylli amerikan ka shkëlqyer në fitoren e Los Angeles Lakers në udhëtim tek Miami Heat.

Ekipi i udhëhequr nga Luke Walton ka mposhtur Miamin me 16 pikë diferencë 113:97.

LeBron James ishte i jashtëzakonshëm në këtë sfidë me 51 pikë të shënuara, tetë kërcime, tre asistime, dy topa të rrëmbyer dhe një bllokadë.

Me lojë të mirë tek fituesit u dallua edhe Caldwell Pope me 19 pikë, ndërsa Kyle Kuzma shtoi 15 të tjera.

Tek vendasit më efikasi ishte Wellington me 19 pikë, ndërsa ka 17 të tjera i shtuan Johnson dhe Richardson por që nuk mjaftuan për fitore.

Reklama

Fitore ka shënuar edhe Portland Trail Blazers si mysafir i Washington Wizards me rezultat 109:119.

Reklama

Damien Lillard ishte fantastik në këtë takim me 40 pikë të shënuara, pesë asistime e shtatë kërcime.

Cj McCollum gjithashtu pati ndeshje të madhe me 25 pikë e shtatë kërcime.

John Wall me 24 pikë dhe Oubre me 19 të tjera ishin realizuesit më të mirë tek Wizards. /Tlegrafi/

Rezultatet:

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizlies 87:100

Miami Heat – LA Lakers 97:113

Orlando Magic – New York Knicks 131:117

Washington Wizards – Portland Trail Blazers 109:119

San Antonio Spurs – Golden State Warriors 104:92

Reklama