Lazio fiton në San Siro dhe kualifikohet në finale të Kupës së Italisë

Tiemoue Bakayoko në duel me Joaquin Correa (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Lazio fitoi në ndeshjen e dytë kundër Milanit me rezultat 0-1 në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Mysafirët ishin më të mirë dhe kualifikimi i tyre në finale ishte i merituar.

Shanset e para për gol ishin nga vendasit të cilët rrezikuan me anë të Davide Calavrias, por Thomas Strakosha nuk lejoi ti tundet rrjeta. Lazio tentoi diçka në minutat e fundit të pjesës së parë, por nuk arriti të jetë konkretet dhe me rezultatin 0-0 përfunduan 45 minutat e parë.

“Fitoni për ne”, ishte koreografia nga tifozët e Milanit (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Joaquin Correa shënoi golin e vetëm në këtë takim në minutën e 58-të pas asistimit nga Ciro Immobile.

Mysafirët edhe pse në epërsi në minutat e fundit të ndeshjes kishin shanse për të rritur epërsinë, por Pepe Reina bëri pritje të mira.

Ciro Immobile ishte një nga më të mirët në këtë ndeshje (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Në finale Lazio do të luajë me fituesin e ndeshjes Fiorentina-Atalanta, ndeshja e parë mes këtyre ekipeve ka përfunduar 3-3. /Telegrafi/

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

Xavi tregon klasin e tij kur pyetet për ndeshjen Real Madrid-Man City para El Clasicos të së dielës

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Të kritikuar për lojën që bën ndaj Cityt, Ancelotti tregon se çfarë do të bëjnë ndaj Barcelonës

Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munichut