LAJMI I FUNDIT:

Laporta: Jemi klubi më i mirë në botë, kemi 48 Liga të Kampionëve

Laporta: Jemi klubi më i mirë në botë, kemi 48 Liga të Kampionëve

Presidenti i Barcelonës, ​​Joan Laporta u mburr se ai është në klubin më të mirë në botë, i cili ka 48 tituj të Ligës së Kampionëve në shumë sporte që konkurrojnë.

Laporta i bëri këto komente të mërkurën pasdite nga Auditori 1899 pranë Camp Nou, teksa drejtonte një mbledhje të zakonshme të senatit.

“Marka e Barçës është e fortë”, deklaroi Laporta. “Ne jemi klubi më i mirë në botë, kemi 48 Liga të Kampionëve”.


Duke trashëguar një klub të ngarkuar me borxhe në vitin 2021, i cili u përshkrua si në “mbështetje jetësore”, Laporta pretendoi se Barça po rikuperohet financiarisht.

“Ne po pastrojmë klubin në kohën më të shkurtër dhe pa vënë në rrezik modelin e pronësisë. Për sa kohë që unë jam president, Barca do t’i përkasë gjithmonë anëtarëve”, u zotua Laporta.

Lojtarin që e do Flick gjendet në Barcelonë - a po ndodhë transferimi?
Lexo po ashtu Lojtarin që e do Flick gjendet në Barcelonë - a po ndodhë transferimi?

“Ne nuk kemi improvizuar. E kemi shpëtuar institucionin nga një situatë rrënimi, kemi bërë një udhëtim nëpër shkretëtirë dhe po shohim fundin. Kemi rezistuar dhe madje shumë mirë. Pas shumë përpjekjesh, vendime të guximshme dhe guxim, mund të them me krenari se pas tri vitesh, klubi do të ketë rezultate pozitive operative, ne kemi filluar të shohim goditjet e gjelbra”, shtoi Laporta.

Presidenti i Barcelonës shpjegoi se fatura e pagave është ulur me 180 milionë euro, ndërsa shpenzimet janë ulur dhe të ardhurat janë përmirësuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori