Frank Lampard po mendon një rol të ri, ndryshe për Ruben Loftus-Cheek në ekipin e tij të Chelseat.

23-vjeçari anglez është duke u shëruar nga dëmtimi, por ai mund ta gjejë veten në një rol ndryshe nga vendi i tij i mëparshëm.

Loftus-Cheek ka luajtur në disa role të mesfushës dhe ndonjëherë në krahë të sulmit, por tani me Lampard mund ta sheh veten në një pozitë të re.

Hazard dhe Higuain largohen, Odoi dhe Pulisic kryesorët - kështu mund të duket Chelsea në sezonin e ri Hazard dhe Higuain largohen, Odoi dhe Pulisic kryesorët - kështu mund të duket Chelsea në sezonin e ri

Sipas mediumit britanik The Sun, Loftus-Cheek mund të luajë si një nëntë fals kur ai të jetë plotësisht i aftë.

Pozita e re që pritet ta mbajë Loftus-Cheek pas rikthimit nga lëndimit

Lampard po mendon t’i japë mesfushorit një shans për të udhëhequr vijën e parë të sulmit dhe të shtojë një dimension tjetër në sulmin e ekipit.

Tammy Abraham ka startuar në sulm për Chelsean në fillim të sezonit, ndërsa as Olivier Giroud nuk ka treguar formën më të mirë. /Telegrafi/