Frank Lampard ka thënë se ai theu dorën e tij duke festuar golin e fitores nga Alex Iwobi të enjten, pasi Evertoni i tij me 10 lojtarë rrëmbeu tri pikë vendimtare në kohën shtesë kundër Newcastle United në Ligën Premier.

Reklama

Pasi e panë Allan të përjashtohet për një ndërhyrje të rëndë në minutën e 83-të, Toffees dukej se do të barazonin në Goodison Park përpara se të shënonin golin e fitores në sekondat e fundit të ndeshjes për të rindezur shpresat e tyre për mbijetesë.

Goli i shënuar nga Iwobi shkaktoi festime çmendura nga lojtarët, stafi dhe tifozët, pasi ishin tri pikë të mëdha pas katër humbjeve radhazi.

Reklama

Duke folur në komentet e tij pas ndeshjes, Lampard pranoi se dukej se e kishte lënduar dorën gjatë festës së golit.

Reklama

“Kam thyer dorën në festime. Kockat e mia duhet të jenë të buta, nuk e mbaj mend momenti”, ka thënë fillimisht Lampard për Amazon Prime Sport.

“Ishte një natë e mrekullueshme dhe ne kemi nevojë për këto netë. Shpirt dhe bashkim, lojtarët u ngritën sonte. Nuk ishte një natë për cilësi apo qetësi. Do të thotë shumë për stadiumin që të gjithë e ndjenim këtë. Doja të përdorja atmosferën”.

“Tifozët e Evertonit donin të shihnin pasionin. Ne dëshmuam se çfarë mund të ishim sonte. Nuk mendoj se është një karton i kuq. Është një karton i verdhë. Por ky nuk është një gabim i qartë”, përfundoi trajneri anglez. /Telegrafi/

Reklama