Trajneri i Chelseat, Frank Lampard konfirmon se Fikayo Tomori do të kalojë si i huazuar në radhët e Milanit.

Rossonerët raportohet të jenë afër nënshkrimit të 23-vjeçarit në huazim me një mundësi për të blerë, por Blutë presin që ta kthejnë lojtarin në Londër në fund të sezonit.

“Nuk ka detaje, por kjo nuk është konfirmuar”, ka thënë Lampard në një konferencë për shtyp.

Ish-lojtari i Anglisë, megjithatë, pranoi se 23-vjeçari mund të largohet nga Stamford Bridge si huazim.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë ‘kur filloi të shkojë keq’, Fikayo është një lojtar në zhvillim”.

“Si skuadër kemi pasur katër mbrojtës qendër vitin e kaluar, dhe nuk mund të luash katër në një ndeshje. Dhe përpiqesh të gjesh qëndrueshmëri në kohë të ndryshme”.

Tomori shumë afër kalimit te Milani - bëhet gati për testet mjekësore Tomori shumë afër kalimit te Milani - bëhet gati për testet mjekësore

“Në një moment Fikayo ishte në atë, dhe më vonë më vonë jo aq shumë. Këtë vit kemi pesë qendërmbrojtës, kështu që gjendja është e vështirë për qendërmbrojtësit që nuk po luajnë rregullisht”.

“Dhe kjo është arsyeja pse ai mund të shkojë në huazim për zhvillimin e tij, ai është një lojtar i ri dhe ka pasur një rritje të madhe në dy sezonet e fundit që kur kam punuar me të, dhe kjo do të vazhdojë, dhe ne do të gjejmë rrugë më të mirë për këtë”, ka shtuar më tej strategu i The Blues. /Telegrafi/