LAJMI I FUNDIT:

Lakers, Wolves dhe Jazz bëjnë një shkëmbim të madh, Westbrook largohet nga Kalifornia dhe rikthehet Rusell

Lakers, Wolves dhe Jazz bëjnë një shkëmbim të madh, Westbrook largohet nga Kalifornia dhe rikthehet Rusell

Russell Westbrook nuk është më pjesë e Los Angelos Lakers, pasi është larguar nga Staples Center.

Reklama

Në fakt tre skuadra janë përfshirë në një shkëmbim të madh të lojtarëve me Los Angeles Lakers, Minnesota Timberwolves dhe Utah Jazz.

Është një marrëveshja mes tre skuadrave ku në fakt kanë bërë lëvizje plot tetë basketbollistë.

D’Angelo Russell rikthehet te Lakers nga Minnesota Timberolwves, me LAL që marrin edhe Malik Beasley dhe Jarred Vanderbilt nga Jazz.

Russell Westbrook do të bashkohet me Utah Jazz, derisa së bashku me të edhe Juan Toscano-Anderson dhe Damian Jones si dhe Jazz fitojnë zgjedhjen e raundit të parë të vitit 2027.

Nga ana tjetër Minnesota Timberwolves kanë marrë në radhët e veta fundorin Mike Conley dhe Nickeil Alexander-Walker nga Utah Jazz si dhe tre zgjedhje të raundit të dytë nga drafti.

Ky ka qenë shkëmbimi më i madh në këtë afat kalimtar mes tre skuadrave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori