LAJMI I FUNDIT:

Lakers rikthehen te fitorja, triumfojnë edhe San Antonio Spurs e Toronto Raptors

Lakers rikthehen te fitorja, triumfojnë edhe San Antonio Spurs e Toronto Raptors
LOS ANGELES, CALIFORNIA - DECEMBER 21: LeBron James #23 of the Los Angeles Lakers scores on a fade away jumper over Darius Miller #21 of the New Orleans Pelicans during a 112-104 Laker win at Staples Center on December 21, 2018 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Harry How/Getty Images)

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, Los Angeles Lakers është rikthyer te fitorja.

Reklama

Skuadra nga Kalifornia, para tifozëve të vet ka triumfuar kundër New Orleans Pelicans me tetë pikë diferencë 112-104.

LeBron James ishte fantastik në këtë përballje duke arritur ‘Triple Double’, me 22 pikë, 14 asistime e 12 kërcime.

Kyle Kuzma ishte më efikasi me 23 pikë e tre kërcime, ndërsa i rikthyeri Brandon Ingram shtoi 18 pikë të tjera.

Në mungesë të qendrave McGee dhe Tyson Chandler, për Lakers nga minuta e parë luajti kroati i ri Ivica Zubac që shkëlqeu me 16 pikë e 11 kërcime.

Fitore ka shënuar edhe San Antonio Spurs para tifozëve të vet duke mposhtur Minnesotta Timbervolwes me 26 pikë diferencë, 124-98.

Forbes me 22 pikë e shtatë asistime ishte më efikasi në këtë takim, ndërsa me lojë të mirë u dallua edhe Marco Belinelli që shtoi 17 pikë të tjera.

Për San Antonion, fitorja ndaj Minnesotas ishte e treta radhazi dhe e 18-ta këtë edicion.

Lideri i Konferencës së Lindjes, Toronto Raptors ka shënuar një fitore të radhës, pasi para adhuruesve të vet ka mposhtur Cleveland Cavaliers 116:110.

Kawhi Leonard ishte fantastik duke shënuar 37 pikë, ndërsa anglezi Anunoby OG shtoi 21 të tjera në këtë triumf të Torontos. /Telegrafi/

Rezultatet:

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans 112-104

San Antonio Spurs – Minnesotta Timberwolves 124-98

Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers 116-110

Brooklyn Nets – Indiana Pacers 106-114

Boston Celtics – Milwaukee Bucks 107-120

Chicago Bulls – Orlando Magic 90-80

Portland Trail Blazers – Utah Jazz 90-120

Sacramento Kings – Memphis Grizzlies 102-99

Charlotte – Detroit Pistons 98-86