LAJMI I FUNDIT:

Lakers mposhten nga Spurs, Dallas fiton trilerin ndaj Nuggets

Lakers mposhten nga Spurs, Dallas fiton trilerin ndaj Nuggets

Gjatë mëngjesit të sotëm (e premte) janë zhvilluar pesë ndeshje shumë interesante në NBA, ku nuk kanë munguar edhe befasitë.

Reklama

Los Angeles Lakers nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë e fitoreve pasi janë mposhtur nga San Antonio Spurs me rezultat 118:109 në një ndeshje shumë të luftuar.

LaMarcus Aldridge ishte më i dalluari te Spurs me 28 pikë e gjashtë kërcime, ndërsa te Lakers u dallua LeBron James me 27 pikë e 12 asistime.

Ndeshje tjetër shumë interesante ishte ajo në mes të Denver Nuggets dhe Dallas Mavericks ku fitore shënuan mysafirët pas vazhdimeve me rezultat 124:117, pasi loja e rregullt u mbyll 109:109.

Luka Doncic ishte ylli i Dallasit me 38 pikë, nëntë kërcime dhe 13 asistime, ndërsa te Nuggets u dallua Nikola Jokic 38 pikë e 11 kërcime.

Ndeshja e ngushtë dhe interesante u zhvillua edhe në mes të Memphis Grizzlies dhe Cleveland Cavaliers, ku fitore shënuan mysafirët me rezultat 94:90.

Andre Drummond ishte më i dalluari te Cavaliers me 22 pikë e 15 kërcime, ndërsa te Grizzlies u dallua Jonas Valanciunas me 17 pikë e 10 kërcime.

Portland Trail Blazers ishte i pamëshirshëm ndaj Minnesota Timberwolves duke i mposhtur me rezultat të thellë 135:117

Damian Lillard ishte më i dalluari te Portland me 39 pikë, 7 kërcime e 7 asistime, ndërsa te ‘Ujqit’ u dallua Anthony Edwards me 26 pikë e katër kërcime.

Brooklyn Nets triumfoi në shtëpi ndaj Philadelphia 76ers me rezultat 122:109, ndërsa më i dalluari te Nets ishte Joe Harris me 28 pikë e 6 kërcime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori