Lady Gaga ka qenë në skenat koncertale pothuajse tërë jetën dhe është e njohur për tatuazhet në trupin e saj.

“Tatuat janë miqtë më të mirë të vajzave”, ka shkruar ajo në llogarinë personale në Instagram.

Fansat e dinë që ajo ka mbi 20 vizatime dhe secila zbulon diçka intime në lidhje me këngëtaren.

Që nga viti 2011, tatuazhet zakonisht gjenden në anën e majtë të trupit të saj. Ajo zbuloi se ishte për shkak të babait të saj, i cili i kërkoi asaj të mbante të paktën njërën anë të trupit të saj normal. Kështu që ajo vendosi të punojë tatuazhet në anën e saj të majtë.

View this post on Instagram

@vmagazine by @hedislimane

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on Aug 30, 2017 at 2:19pm PDT

Në një moment, ajo ndoqi këshillat e të atit, duke theksuar se babai i saj sheh njërën anë të trupit të saj si Marylin Monroe dhe tjetrën si Iggy Pop. Pastaj ajo kaloi në anën e djathtë të trupit të saj.

View this post on Instagram

Tattoos are a girls best friend.

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on Jul 5, 2015 at 9:26am PDT

Tatuazhi ka shkaktuar më shumë polemika, pasi është i ri dhe kuptimi i tij mund të përkthehet si “BCBC”, që janë inicialet e Bradley Cooper, i cili dyshohet të jetë dashuria sekrete e këngëtares.

Këngëtarja ka “La vie en rose” përgjatë shtyllës kurrizore. Tani shpina e saj është si një trëndafil i lulëzuar. Përsëri, kjo këngë ishte frymëzimi për Bradley Cooperin për ta angazhuar atë në filmin “A Star is Born”, shkruan Womenshealthmag.

Kur ajo publikoi albumin e fundit të Joanne, ajo me burrin e saj vizatoi nënshkrimin e tezës së saj, Joanës. Në brinjë ajo shfaqi personazhin David Bowe, të cilin e shfaqi në 58-të Grammy Awards. Për albumin “The Fame Monster”, ajo paraqiti “Mother Monster” dhe bashkëpunëtorin e saj, Tony Bennett.

Ajo ia dedikoi tatuazhin motrën e saj më të vogël për një mi të vogël sepse pseudonimi i motrës së saj është “Mouse”. Ndërsa ishte në turne, ajo bëri tatuazh “RIO” dhe kur nxori një parfum të ri, ku ajo tregoi një tatuazh në kokën e saj.

Në vitin 2012, ajo bëri tatuazhe “ARTPOP”, i cili bazohej në albumin e saj të ri.

“Born this Way” është një këngë shumë e rëndësishme për komunitetin LGBT dhe për atë këngë bëri tatuazh njëbrinjësh në kofshë.

Ajo gjithashtu u ka dedikuar disa tatuazhe fansave që i pëlqen shumë.

Kur babai i saj shkoi për operacion në zemër në vitin 2009, ajo i kushtoi një tatuazh në formë zemre në shpatull me shkronjën “Babi”.

View this post on Instagram

My guy💗💗💗Tonys such an amazing artist

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on Jun 18, 2014 at 3:07pm PDT

Ajo ka fjalë të shkruara në gjermanisht si dhe të turneut në Japoni në vitin 2019 me një tatuazh “Tokyo Love”.

View this post on Instagram

You're a made woman of the art mafia

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on Sep 13, 2012 at 7:59pm PDT

Ka shumë tatuazhe lule në trup.

Ajo ka një simbol të paqes në dore. /Telegrafi/