LAJMI I FUNDIT:

Kush mund ta zëvendësojë Sergio Ramosin te Real Madridi – lista primare me emra si Van Dijk, De Ligt e Koulibaly

Kush mund ta zëvendësojë Sergio Ramosin te Real Madridi – lista primare me emra si Van Dijk, De Ligt e Koulibaly

Largimi i mundshëm i kapitenit, Sergio Ramos, nga Real Madridi i ka vënë nënë presion drejtuesit.

Reklama

Flitet se lojtari i ka kërkuar klubit largimin drejt Kinës.

Klubi ka disa emra të rinj si Eder Militao, Raphael Varane, Nacho dhe Jesus Vallejo  nuk por duhet se kërkon diçka më shumë.

Të gjitha lajmet nga Real Madrid
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Real Madrid

Nëse Ramos vendos të largohet nga Madridi, lista e zëvendësimeve të mundshme nuk është e gjatë, por gjithçka do të jetë jashtëzakonisht e kushtueshme.

Kalidou Koulibaly

Real Madridi ka kohë që e admiron senegalezin njëherë si zëvendësues të Varanes, kur francezi mendonte largimin.

Koulibaly ka qenë në formë të shkëlqyeshme për Napolin. Aurelio Do Laurentiis i ka vënë çmim prej 120 milionë eurosh.

Matthijs de Ligt

Real Madridi duket se do të vihet edhe pas holandezit 19 vjeçar të Ajaxit.

Holandezi e ka çmim 70 milionë euro. Mino Raiola e kërkon vetëm komisionin e tij dhe të ardhurat për lojtarin.

Virgil van Dijk

Ndoshta mbrojtësi më i mirë qendror në botë me formën aktuale, por lëvizja e tij do të ishte problem.

Liverpool pagoi një rekord botëror për një mbrojtës prej rreth 80 milionë eurove kur Van Dijk erdhi nga Southampton.

Çdo marrëveshje potenciale për 27-vjeçarin me siguri do të shkojë deri në 100 milionë euro.

Jose Maria Gimenez

Ardhja e tij do të ishte problem pasi aktualisht janë larguar Diego Godinin dhe Lucas Hernandezin që kanë shkuar nga Atletico.

Klauzola e tij prej 100 milion euro mund të jetë një problem tjetër.

Emrat tjera” Hermoso, Skriniar, Rudiger …

Opsionet e tjera më të lira janë gjithashtu një mundësi. Mbrojtësi i Espanyolit, Mario Hermoso mund të blihet për 7.5 milionë eurosh.

Milan Skriniar është një mundësi tjetër, por mbrojtësi i Interit ka vlerë rreth 60 milionë euro.

Antonio Rudiger mund të bindet nga Chelsea dhe vlerësohet në rreth 50 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori