Nuk ka asgjë befasuese për faktin se të famshmit kanë vëllezër dhe motra. Sidoqoftë, sa herë që zbulojmë se këngëtari, modeli apo aktori ynë i preferuar ka një të afërm të tillë, ne nuk mund të ndihmojmë por dëshirojmë të mësojmë rreth tyre ose të paktën të zbulojmë se si duken.

Bright Side mendon se është koha për të kënaqur kureshtjen tonë dhe të mësojmë më shumë për vëllezërit dhe motrat e 15 personave të famshëm.

Toby, vëllai i Rosie Huntington-Whiteley

Vëllai më i vogël i modeles së famshme britanike Rosie Huntington-Whiteley meriton të jetë në kopertinat e revistave të modës po aq shpesh sa motra e tij. Në fakt, kjo është pikërisht ajo që ai po punon tani. Toby është një ish-trajner i fitnesit dhe tashmë ka një kontratë me një agjenci të famshme. Për nga vështrimi i tij, ai dëshiron të bëjë një gumëzhitje në botën e modës.

Kelly, motra e Sharon Stone

Sharon Stone ka qenë gjithmonë në gjendje të mahnisë të gjithë me trupin e saj të përsosur. Edhe tani, në moshën 61 vjeçare, ajo nuk duket më e vjetër se motra e saj e vogël Kelly e cila është 58. Ata shpesh janë parë së bashku në tapetin e kuq të ngjarjeve të ndryshme. Motra e aktores themeloi organizatën “Planet Hope” që u jep rroba njerëzve të pastrehë. Kelly ka pasur edhe paraqitje në seri të ndryshme televizive.

Finneas O’Connell, vëllai i Billie Eilish

Këngëtarja 17-vjeçare Billie Eilish vazhdon të regjistrojë këngë të reja që po bëhen hite dhe vëllai i saj Finneas O’Connell ka shumë lidhje me të. Ai është një këngëtar, kompozitor, producent dhe aktor dhe kontribuon në muzikën e motrës së tij. Ai gjithashtu ka emrin skenik, FINNEAS, dhe njihet gjerësisht nga shfaqja, “Glee”.

Kimberly, Kariann dhe Kristine, motrat e Karlie Kloss

Kjo supermodele amerikane ish-modelja e shfaqjes së “Victoria’s Secret” di shumë se çfarë do të thotë të rrethoheni nga femrat. Karlie u rrit me tri motra, emrat e të cilave gjithashtu fillojnë me një K: Kimberly, Kariann dhe Kristine. Modelja ka një lidhje shumë të ngushtë me të afërmit e saj më pak të famshëm dhe shpesh ndan fotografi me ta në faqen e saj në Instagram.

Jamie Lynn, motra e Britney Spears

Motra e vogël e divës së muzikës pop, vendosi të ndiqte gjurmët e motrës së saj Britney dhe pati karrierën e saj të aktrimit dhe muzikës. Ajo kurrë nuk ishte në gjendje të arrijë të njëjtin sukses me motrën e saj që pati hitin e vetëm, “Baby One More Time”. Por Jamie Lynn është vetëm 28 vjeçe, kështu që mendohet se ajo pati më shumë sukses me largimin nga kjo rrugë.

Lluka dhe Andrew, vëllezërit e Owen Wilson

Aktori, komediani dhe skenaristi amerikan Owen Wilson ka dy vëllezër: një vëlla më të madh me emrin Andrew dhe një më të ri me emrin Luke. Ata janë gjithashtu aktorë ashtu si vëllai i tyre i famshëm. Të tre vëllezërit kanë luajtur së bashku në “Rocket Bottle”.

Michele Lavigne, motra e Avril Lavigne

Michele, motra më e vogël e këngëtares kanadeze Avril Lavigne, nuk shfaqet shpesh në faqet e tabloideve. Por jo shumë kohë më parë, ajo pati një shans për famë: në faqen e saj në Twitter, Avril uroi motrën e saj për martesën e saj. Michele u martua me Kohama Ryota nga grupi alternativ japonez, “One Ok Rock”.

Patrick, Harry dhe Sam, vëllezërit e Tom Holland

Aktori britanik Tom Holland, i cili u bë i njohur falë rolit të tij si “Spider-Man”, lindi në një familje krijuese. Babai i tij është një komedian dhe shkrimtar i njohur britanik dhe nëna e tij është fotografe. Tom ka tre vëllezër më të vegjël: Patrick dhe binjakët Sam dhe Harry. Ata përpiqen të jenë si të afërmit e tyre të famshëm dhe mbase do të shfaqen edhe në një ekran të madh një ditë.

Cameron, vëllai i Kristen Stewart

Filmografia e vëllait të madh të Kristen Stewart, Cameron, është më e shkurtër se ajo e motrës së tij – ai ka vetëm një film. Në vitin 2012, ai mori pjesë në filmin “K-11”, regjisor i të cilit ishte Jules Mann-Stewart, Cameron dhe nëna e Kristen. Aktorja gjithashtu pati një rol në këtë film – ajo luajti një nga personazhet.

Caleb, vëllai i Keira Knightley

Keira Knightley ka një familje shumë të talentuar – nëna e saj Sharman Macdonald shkruan skenare, dhe vëllai i saj më i madh kompozon muzikë. Ai është gjashtë vjet më i madh se motra e tij e famshme.

David Hudson, vëllai i Katy Perry

Këngëtarja e famshme Katy Perry ka një vëlla me emrin David, i cili ndryshe nga motra e tij më e madhe, vendosi të mos ndryshojë mbiemrin. David gjithashtu punon në industrinë e muzikës dhe lëshoi mini-albumin e tij të parë në vitin 2012.

Alaia Baldwin, motra e Hailey Bieber

Hailey, vajza e aktorit amerikan Steven Baldwin, është vetëm 22 vjeçe, por ajo tashmë është një modele, ylli i mediave sociale dhe gruaja e Justin Bieberit. Por për çudi, motra e saj më e madhe Alaia nuk është shumë e njohur. Por kjo nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e tyre të mira.

Cully, vëllai i Chris Pratt

Cully, vëllai më i madh i Chris Pratt jeton në Kaliforninë Veriore. Gjatë ditës, ai është një oficer policie dhe natën, ai është një artist. Ai gjithashtu ka biznesin e tij duke prodhuar pllaka druri, shenja dhe produkte të tjera.

Spencer, vëllai i Emma Stone

Emma Stone nuk u shfaq vetëm në ceremoninë e Oskarit 2017. Ajo u shoqërua nga një djalë i ri tërheqës, i cili siç mësuan shikuesit më vonë, ishte vëllai më i vogël i aktores. Emri i tij është Spencer dhe ai gjithashtu punon në industrinë e filmit – ai ishte një person që rregulloi efektet speciale në filmat “Divergent” dhe “Sharknado”.

Hennessy Carolina, motra e Cardi B

Këngëtarja ekstravagante e hip-hopit Cardi B ka një motër më të re shumë të njohur me emrin Hennessy Carolina. Ajo ka më shumë se pesë milion ndjekës në faqen e saj në Instagram. Hennessy shfaqet shpesh në publik me motrën e saj më të madhe dhe të dyja u bënë të famshëm pasi u shfaqën në reallity show-n “Love & Hip Hop”. /Telegrafi/