LAJMI I FUNDIT:

Kurti falënderon kryetarët e komunave për mbështetjen ndaj policisë: Ngadhënjyem në betejën me kriminelët dhe terroristët

Kurti falënderon kryetarët e komunave për mbështetjen ndaj policisë: Ngadhënjyem në betejën me kriminelët dhe terroristët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka nisur takimin me kryetarët e komunave, ku pjesëmarrës janë edhe kryetarët e komunave veriore.

Kurti gjatë fjalimit të tij ka folur për buxhetin dhe projektet për komuna, ku bëri të ditur që me qeverisjen e tij është rritur edhe buxheti për komuna, transmeton Telegrafi.


“Për vitin 2024 kemi 90 milionë euro më shumë për komuna. Buxheti është rritur për komuna, investimet kapitale nga ministritë e linjës përfshijnë autostrada, përmirësim të rrugëve, shkolla të reja, këto investime përfshijnë të gjitha komunat pa përjashtim”, u shpreh kryeministri.

Kryeministri po ashtu falënderoi kryetarët e komunave për mbështetjen e dhënë për Policinë e Kosovës, pas sulmit terrorist që ndodhi më 24 shtator.

“Ju falënderoj për solidaritetin dhe mbështetjen e treguar me Policinë e Kosovës në këto ditë të vështira të përballjes me kriminelët dhe terroristët, me një betejë të cilën e ngadhënjyem, por të cilën heroikisht ra rreshteri policor, Afrim Bunjaku”, tha mes tjerash ai.

Takimi mes Kurtit, ministrave dhe kryetarëve të komunës është duke vazhduar. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Kalo në kategori