LAJMI I FUNDIT:

Kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin E për rrugën drejt Euro 2024

Kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin E për rrugën drejt Euro 2024

Është hedhur tashmë shorti në Frankfurt të Gjermanisë për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro 2024” dhe Kombëtarja e Shqipërisë ka mësuar kundërshtarët e tyre.

Reklama

Hedhja e shortit ka filluar në ora 12:00 dhe pas rreth një ore ka përfunduar gjithçka.

Të gjitha ekipet kombëtare tashmë kanë mësuar kundërshtarët e tyre për rrugën drejt kualifikimit në Euro 2022.

Kundërshtarët i ka mësuar edhe Kombëtarja e Shqipërisë e cila e është tërhequr në Grupin E.

Shqipëria në Grupin E do të ketë punë me kombëtare si Polonia, Çekia, Ishujt Faroe dhe Moldavia.

Në anën tjetër, Përfaqësuesja e Kosovës është tërhequr në Grupin I.

Kosova do të ndeshjet me kombëtare si Zvicra, Izraeli, Rumani, Bjellorusi dhe Andorra. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori