LAJMI I FUNDIT:

Kumbulla drejt largimit nga Roma, dy oferta për mbrojtësin shqiptar

Kumbulla drejt largimit nga Roma, dy oferta për mbrojtësin shqiptar

Marash Kumbulla pritet të largohet nga Roma gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Qendërmbrojtësi shqiptar nuk ka pasur hapësira shumë të vogla këtë edicion, ku ka luajtur vetëm 49 minuta në katër ndeshje, tre në Serie A dhe një tjetër në Ligën e Evropës.

Kumbulla është pjesë e Romës që nga shtatori i vitit 2020, por pa arritur të lë gjurmë te Giallorosët.

Calciomercato ka raportuar se trajneri i Romës, Jose Mourinho ka dhënë dritën e gjelbër që mbrojtësi shqiptar të largohet gjatë janarit, pasi nuk llogarit në shërbimet e tij.

Torino mbetet skuadra favorite për të nënshkruar me mbrojtësin shqiptar, pasi trajneri Ivan Juric e pëlqen shumë shqiptarin ku dyshja kishin punuar së bashku më parë te Verona.

Në garë për reprezentuesin e Shqipërisë është edhe skuadra franceze OSC Lille, ku në rast transferimi në Ligue 1, te kjo skuadër Kumbulla do ta gjente bashkëkombësin e tij Edon Zhegrova.

22-vjeçari është i gatshëm për tu larguar nga Roma, derisa Giallorosët duan rreth 15 milionë euro për ta lënë të lirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Ndërkombëtare
Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori