Problemet për ekipit shqiptare që kanë në skuadër lojtarë nga Kosova nuk mbarojnë kurrë.

Kukësi ndeshjen e kthimit e zhvillon ndaj Qarabagut të Azerbajxhani që nuk e njeh Kosovën si shtet dhe për pasojë portieri i Përfaqësuese së Kosovës, Faton Maloku, nuk mund të futet në këtë vend.

27-vjeçari nga Gjilani ka qenë pjesë e Kukësit në tri ndeshjet e Ligës së Kampionëve, ndërsa nuk ka debutuar ende, por klubi shqiptar është shumë i shqetësuar me mungesën e tij.

Kukësi ka edhe dy lojtarë nga Kosova, Donjet Shkodrën dhe Besar Musollin. Shkodra ka pasaportë belge, ndërsa Musolli ka pasaportë shqiptare.

Drejtuesit e Kukësit kanë protestuar jo pak për vendimin e azerëve, por nuk kanë pasur çfarë të bëjnë dhe janë munduar të shmangin përplasjen, shkruan Sport ekspres.

Klubi ka marr me vete portierin e tri Jetmir Basha.

Ndeshja mes Qarabagut dhe Kukësit zhvillohet sot (e mërkurë) nga ora 19:00. Përballja e parë ishte mbyllur pa gola, me djelmoshat e Armando Cungut që kërkojnë të bëjnë mrekullinë për të kaluar tutje.