LAJMI I FUNDIT:

Kuka takohet me Çekun dhe Krasniqin, diskutohet për të ardhmen e xhudos

Kuka takohet me Çekun dhe Krasniqin, diskutohet për të ardhmen e xhudos
(Foto: Facebook/Driton Toni Kuka)

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka bërë të ditur se është takuar me Ministrin Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku, si dhe me presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqin, si dhe me kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka.

Reklama

Takimi është zhvilluar në Qendrën Kombëtare të Xhudos në Pejë ku është diskutuar për të ardhmen e këtij sporti.

Në vijim postimi i plotë i Kukës në rrjetet sociale:

Në Qendrën Kombëtare të Xhudos sot kishim takim pune me Ministrin Çeku dhe Kryetarin e KOK Krasniqi, Kryetarin e FXHK Agronin për të ardhmen e Sportit të xhudos por edhe mbarë Sportit tonë në përgjithësi!

Xhudo si brend i shtetit tonë të ri do filloj të jetësohet së shpejti!

Takimi u mbajt në Pejë qytetin e vendlindjes së 3 Kampioneve tona Olimpike, talentët nga të gjitha trevat Shqiptare së shpejti do kaliten këtu për të krijuar një vazhdimësi të medaljeve për vendin tonë!

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori