Sevilla do të luajë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri, e gjitha kjo pasi fitoi në finale të Ligës së Evropës ndaj Liverpoolit.

Reklama

Klubi spanjoll duket se e ka marrë seriozisht situatën për sezonin e ardhshëm dhe pse jo edhe ndonjë trofe.

Të gjitha fanellat e klubeve në La Liga për sezonin 2016/17 (Foto) Të gjitha fanellat e klubeve në La Liga për sezonin 2016/17 (Foto)

Lojtarët që deri më tani ka blerë klubi spanjoll janë: L. Vietto, F. Vazquez, M. Kranevitter, W. Ben Yedder, H. Kiyotake, P. Sarabia dhe J. Correa.

Sevilla vitin e kaluar kishte përfunduar në vendin e shtatë në La Liga. /Telegrafi/

ConyEDPWIAEnhQV