Më 1 qershor është finalja e madhe e Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/19 në mes Tottenham Hotspurit dhe Liverpoolit.

Ky sezon ishte me shumë befasi, një nga më të mirët që kemi parë në dekadën e fundit dhe shembull më i mirë i kësaj është Spurs në finale ndaj Reds.

Pasi Liga e Kampionëve është gara më e madhe për klube në botën e futbollit dhe adhuruesit e këtij sporti i presin ndeshjes në këtë garë me shumë emocione, atëherë kemi vendosur t’i testojmë njohurit tuaja nëpërmjet një kuizi.

Më poshtë keni dhjetë pyetje rreth LK-së, posaçërisht finaleve. Ju ftojmë që rezultatin tuaj ta ndani me të tjerë në rrjetet sociale, por edhe te hapësira për komente. /Telegrafi/