LAJMI I FUNDIT:

Kritika të ashpra për Jose Murinhon – strategjia e tij e shkarkoi nga Tottenhami

Kritika të ashpra për Jose Murinhon – strategjia e tij e shkarkoi nga Tottenhami

Ish-trajneri i Romës, Fabio Capello, kritikon Jose Mourinhon duke thënë se shkaktoi dëm ekonomik te Giallorossët duke kritikuar publikisht lojtarët e tij.

Reklama

Trajneri portugez është nën kritika pas rezultateve zhgënjyese të Romës këtë sezon. Skuadra mori një pikë kundër Sassuolos dje falë një goli të vonë të Bryan Cristante.

Skuadra e Serie A ndodhet e shtata në tabelë me 40 pikë në 25 ndeshje dhe janë gjashtë pikë prapa vendit që shpijen në Ligën e Kampionëve.

Nga dueli me Marash Kumbullën, Berardi tentoi ta shfrynte frustrimin në Jose Mourinhon
Lexo po ashtu Nga dueli me Marash Kumbullën, Berardi tentoi ta shfrynte frustrimin në Jose Mourinhon

Mourinho ka kritikuar hapur lojtarët e tij para mediave gjatë javëve të fundit dhe Fabio Capello thekson se si sjellja e trajnerit po i dëmton Giallorossët, brenda dhe jashtë fushës.

“Ai luajti kartën e tij të fundit duke ofenduar lojtarët e tij”, deklaroi Capello për Sky Sport Italia.

“Nuk e kam bërë kurrë. Unë kritikova, por u përpoqa të tregoja respekt. Gjithmonë kam kërkuar dhe kam respektuar. Është rregulli i parë që kërkova: respekt nga të gjithë, lojtarët dhe anëtarët e stafit”.

“Nëse i ofendoni lojtarët siç bëri Mourinho, ju krijoni dëm ekonomik për klubin dhe kjo është diçka që duhet marrë parasysh”, shtoi më tej ai.

Zbardhen prapaskenat në Itali, Mourinho ka shpërthyer rëndë ndaj futbollistëve të tij duke i akuzuar për mungesë burrnie: Ikni e luani në Serie C
Lexo po ashtu Zbardhen prapaskenat në Itali, Mourinho ka shpërthyer rëndë ndaj futbollistëve të tij duke i akuzuar për mungesë burrnie: Ikni e luani në Serie C

Javën e kaluar, Il Corriere dello Sport raportoi se Mourinho akuzoi lojtarët e Romës se nuk kishin personalitet pas humbjes së tyre 2-0 kundër Interit në Kupën e Italisë.

Paolo Di Canio ka kritikuar gjithashtu Mourinhon duke theksuar se si ai përdori të njëjtën qasje gjatë kohës së tij në Tottenham, gjë që nuk dha rezultat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori