Humbja e fundit e Barcelonës ndaj Real Madridit tërhoqi shumë ankesa nga tifozët, për shkak të reagimit të klubit, dhe tani kritikave i është bashkuar edhe Frenkie de Jong.

Reklama

Gjërat nuk kanë qenë të mira në klubin katalunas brenda ose jashtë fushës për disa vite tani dhe skuadra po lufton vërtet në garën për të përfunduar në top katër këtë sezon.

Është një gjendje e trishtueshme që ata janë në një betejë vetëm për të hyrë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, pasi janë eliminuar gjithashtu nga fazat e grupeve të kompeticionit në këtë sezon.

Një tjetër pikë e ulët erdhi 13 ditë më parë, kur skuadra e Xavit humbi në gjysmëfinalen e Superkupës nga rivalët e përjetshëm dhe klubi postoi momentet kryesore të takimit me mbishkrimin “Krenari në humbje”, që çuditërisht nuk u pëlqeu mirë nga tifozët e tyre.

Reklama
Reklama

Frenkie de Jong është kishte më pas shumë kritika, me mesfushorin që thotë se reagimi e ka trishtuar.

“Më vjen keq që themi se jemi krenarë kur humbëm kundër Real Madridit”, deklaroi holandezi për Movistar.

“Ne jemi Barça, kur humbet gjithmonë duhet të jesh i zhgënjyer”.

De Jong po fliste pasi goli i tij i fundit i kishte dhënë Barçës një fitore shumë të nevojshme ndaj Alaves, pasi ata dukeshin të sigurt se do të humbnin më shumë pikë në garën për katër të parët.

Pavarësisht reputacionit të tij si një nga mesfushorët më të mirë në botë, De Jong nuk i ka përmbushur pritshmëritë në Nou Camp dhe së fundmi është lidhur me një largim nga klubi. /Telegrafi/

Reklama