LAJMI I FUNDIT:

Kreatori kosovar vesh aktoren amerikane në Oscars 2017 (Foto)

Kreatori kosovar vesh aktoren amerikane në Oscars 2017 (Foto)

Listës së kosovarëve të cilët kanë shpërthyer në skenën ndërkombëtare tani i është bashkëngjitur edhe kreatori kosovar Valdrin Sahiti.

Reklama

Ky i fundit përpos kreacioneve që i ka bërë dhe vazhdon t’i bëjë për shumë fytyra të njohura publike, tani ka depërtuar edhe në skenën më të madhe të filmit në botë, ceremoninë e çmimeve Oscars 2017.

Është aktorja amerikane Yvonne Orji, ajo që ka vendosur që kalimin e saj në tapetin e kuq të Oscars ta bëjë me fustanin e krijuar nga kosovari Valdrin Sahiti, transmeton Telegrafi.

Yvonne Orji njihet për krijimin dhe rolin e Molly në serialin e HBO, Insecure (2016), The Conversation: Talk Show Series (2016) si dhe Sex (Therapy) with the Jones (2013).

Në statusin e saj ku ajo ka reklamuar fustanin e saj të bërë nga Valdrin Sahiti, Orji ka thënë se ka vendosur të bëhet “e artë”.

Asaj me sa duket i ka pëlqyer shumë krijimi i Valdrinit, sepse fustanit të saj ngjyrë ari ia ka kushtuar disa fotografi.

POPPIN(water)BOTTLES #PellegrinoToDaDome #ThugLyfe #OnMyRemyMaTip #Oscars2017 #ELAF

A post shared by Yvonne Orji (@yvonneorji) on Feb 27, 2017 at 12:28am PST

Në trend Magazina

Më shumë
Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Magazina
Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Magazina
Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Magazina
I këndonte

I këndonte "Amerikës" në këngën e saj hit - rikthimi i Lorit me baladat e dikurshme: Jam me fat që këngët e mia janë jetëgjatë

Butrint Avdyli
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re "Trëndafil Blu"

Magazina
Kalo në kategori