Kosova pëson humbje nga Mali i Zi në ndeshjen hapëse për kualifikimet për Euro 2024

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e parë në kualifikimet për Euro 2024 ndaj Malit të Zi si mysafir me rezultat 29-20.

Në Podgoricë, në palestrën e mbushur me shikues dhe në një atmosferë të bukur sportive, Kosova ka pësuar nga Mali i Zi.

Kosova e nisi mirë ndeshjen, por më pas vendasit filluan të shkëputjen.

Portieri Flamur Gërbeshi e ktheu Kosovën në lojë, por aksione e mira mundësuan shkëputjen vendasve, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultat 15:9.

Vendasit kanë shfaqur më shumë dhe kanë fituar dy pikët e para në eliminatoret në Euro 2024.

Te Kosova, u veçua Drilon Tahirukaj me pesë gola, ndërsa Drenit Tahirukaj pati katër sosh.

Kosova në këtë ndeshje u paraqit pa katër lojtarë kryesor, Bujar Ramosaj (nuk është grumbulluar për shkaqe personale), Valon Dedaj e Shaban Zogaj (lëndim) dhe Deniz Terziqi.

Të dielën Kosova luan ndeshjen me Slloveninë në Prishtinë./Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët